ConstantaCS Community
Bine ati venit pe ConstantaCS Community !

Recrutam orice tip de servere, pentru recrutari inregistrati-va si faceti o cerere la sectiunea Serverul Tau !

Pentru a vedea tot forumul si pentru a avea acces la toate optiunile forumului va rugam sa va INREGISTRATI !

Va multumim pentru intelegere !

Paranormal Activity

In jos

Paranormal Activity

Mesaj Scris de exO*JesTyCk. la data de Mar Aug 02, 2011 12:08 pm

Wow!!! “Paranormal Activity” it’s for sure a “wow movie”! Scuzati-mi engleza, dar trebuie declarat la nivel international ca filmul despre care amintesc astazi este unul care-si pune amprenta pe psihicul privitorului. Fratilor, e FE-NO-ME-NAL! De un singur lucru ma bucur acum; ca nu l-am vazut noaptea asa cum imi propusesem. E cel mai “al dracu’” film pe care l-ati putea vedea. E de nota 20! Fantastic!

Traind intr-o lume deja obisnuita sa vada sange, crime si cine mai stie ce alte grozavii pe marele ecran, am crede ca le stim pe toate. Deja am inceput sa devin hilar acuzand zilnic un film sau altul ca a copiat reteta de la un predecesor de-al sau. Apoi, pe nestiute, apare un produs ce incearca din rasputeri sa fie original. Si, spre deziluzia multora, acel original poate fi catalogat drept un lucru bun doar de catre un grup restrans de oameni. Iata cum de multi te caracterizeaza “critic de film” pentru ca ti-a placut o ciudatenie in care nu se intampla aproape nimic.

“Paranormal Activity” nu e asa! Nu minte pe nimeni, dimpotriva, aduce privitorului, intr-un mod neconventional exact ceea ce si-a dorit: spaima. Si vai, ce minunatie! Am auzit pe ici pe colo zvonuri conform carora ar fi un film bun, gen “The Blair Witch Project”, un mockumentar foarte indraznet realizat cu numai 15.000 de dolari. Cum a inceput vizionarea mi-am dat seama ca unii il vor uri tocmai din aceasta cauza. E filmat cu o singura camera, precum filmul amintit mai sus, foarte miscat si dezordonat. Pentru unii va parea obositor. Nu va pripiti, totul e facut cu un scop anume.

Katie si Micah formeaza un cuplu obisnuit, cel putin la prima vedere. Realizam insa curand ca subiectul filmului este legat de ceea ce se intampla in casa lor cand acestia dorm. Zgomote ciudate sau intamplari ce nu pot fi explicate au loc intr-un ritm din ce in ce mai alert. Dupa primele 15 minute il consideram deja o gluma nereusita si eram gata sa scriu cat se poate de rau. Pe la jumatate deja nu ma mai puteam misca din locul meu tensiunea ajungand la cote alarmante. Dupa vizionare am citit ca insusi Steven Spielberg s-a speriat atat de tare incat a trebuit sa faca o pauza la jumatate.

Fara nici o gluma acesta mi s-a parut cel mai bun film de groaza pe care l-am vazut in viata mea. Pe final nu cred sa existe cineva care sa nu simta fiori reci pe sira spinarii. Ma oblig sa va spun ca nu trebuie sa-l ratati. Nu e film pentru critici, ci pentru publicul larg, pentru voi. E pe intelesul tuturor! E revolutionar, cu atat mai mult cu cat v-am amintit ca a fost realizat fara mari eforturi financiare. Urmariti-l, singuri, daca aveti curaj, si apoi veniti si spuneti cum vi s-a parut. Paralizant! Acesta este cuvantul. Daca nu va va incanta “Activitate Paranormala” nu sunteti normali! Am zis!
exO*JesTyCk.
V.I.P

masculin

Reputatie : 0

Data Nasterii : 31/12/1986

Data De Inscriere : 01/08/2011

Varsta : 31

Localizare : Bucuresti

Joburi/Distractii : Dans,Cs,Fotbal,Inot

Stare De Spirit : Excelenta

http://constantacs.forumz.ro

Sus In jos